AYNASI İŞTİR KİŞİNİN, LAFA BAKILMAZ !

 OMÜ Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi, özellik arz eden birim çalışanları  (07/11/2014’de) ve döner sermayeden aylık mahsuplaşma ödemesini hak ettikleri halde, ödemeleri yapılmayan arkadaşlarımız adına(06/01/2015) OMÜ Rektörlüğüne Sendika genel merkezi adına dilekçe verdik. Özellik arz eden birimlerde çalışan arkadaşlarımız yıllarca bu kapsam dışında tutulmuşlardı. Bizim takibimiz ve verdiğimiz dilekçeler sonucunda, Aralık ayı performans ödemelerini farklı almışlardır. Döner sermaye ödemelerinden kaynaklanan aylık mahsuplaşma ödemelerinin de, bundan sonraki süreçte takipçisi olacağız. 

OMÜ Sağlık Uygulama Ve Araştırma  Merkezi çalışanları adına açtığımız iki dava bulunmaktadır. Birincisi; Ameliyathane çalışanlarının on saatlik fazla mesai uygulamasına itiraz ettiğimiz, Samsun 1.Bölge idare mahkemesine yürütmeyi durdurmalı açtığımız davadır. İkincisi ise; Danıştay’a YÖK ek ödeme yönetmeliğinin, Kamu hastaneler birliği ek ödeme yönetmeliğiyle eşit hale getirilmesi için açtığımız davadır.

 

Eksen Konfederasyonuna bağlı Eksen Sağlık Bir-Sen’in HAK’tan aldığı güçle, hak arama noktasında ki gayreti, sağlık çalışanlarının ilgisini çekmiş ve bizimle birlikte bu yolda yürümeye karar vermişlerdir. Yetkili sendika konumunda ki malum sendika, yükselişimizi engellemek adına karalama kampanyasına başlamıştır. Hiç bir siyasi, ideolojik yapı ve organizasyonla bağımızın olmadığını tekrar hatırlatıyor, siz kamu çalışanlarından da yaptıkları karalamalara itibar etmemenizi, internet ortamında gerekli araştırmalarınızı yaparak karar vermenizi rica ediyoruz.

 

            Yusuf ÇAKIR

Eksen Sağlık Bir-Sen Gen.Bşk.Yrd.

 Okunma Sayısı : 3122         07 Ocak 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 909907

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.