GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİMİZ 17 ŞUBAT ANKARA SALDIRISINI KINADILAR

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Genel Merkez yöneticilerimiz 17 Şubat 2016 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilen terör saldırısının yapıldığı Merasim Sokak'ı ziyaret ederek basın açıklaması yaptılar.

"Değerli Basın Mensupları; 

Türkiye Cumhuriyeti 17 Şubat 2016 tarihinde yine menfur bir saldırıya uğramış, asker ve sivil 29 vatandaşımız şehit olmuştur.  Şehitlerimizi rahmetle anıyor, başta aileleri olmak üzere milletimize başsağlığı diliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’ne kasteden onun varlığından rahatsız olan bütün iç ve dış mihraklara hatırlatıyoruz: Bu devlet masa başında salon toplantılarında kurulmamıştır. Bir devletin kuruluşunda verilen bedeller ne kadar güçlüyse devlet de o kadar güçlüdür. Türkiye Cumhuriyeti bin yıldır Haçlı İttifakına karşı bedel ödeyerek kurulmuş bir devlettir. Bu devlet sadece Anadolu’da yaşayan Türklerin değil Doğu Türkistan’daki Uygur’un, Suriye’deki Türkmen’in Mısırda’ki Arabın, Kafkaslar’daki Çeçen’in, Balkanlar’daki Boşnak’ın  da devletidir.  

Kimse boşuna heveslenmesin Türkiye Cumhuriyeti’nin yıkılmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz Türk Milleti’nin mensupları olarak terörle mücadelede devletimizin yanındayız. Hükümetten isteğimiz terörle mücadelede kararlı olması ve halkımıza güven vermesidir. Kararsızlık, NATO ne der, Avrupa Birliği ne düşünür tereddütleri  ve çözüm süreci safsatası tamamen bir kenara bırakılmalı gücünü milleten  alan kararlı bir mücadele başlatılmalıdır. Bunun ilk aşaması da teröre destek olan meclisteki siyasi uzantıdan hesap sorulması olmalıdır. Bu saldırının faili canlı bomba için kurulan taziye çadırına ziyarete giden ve terör propagandası yapan sözde milletvekili ile Sur ilçesinde konuşlanmış olan şer odaklarına “dayanın Rus yardımı yakındır” diyen sözde belediye başkanına hesap sorarak devletin zaaf içinde olmadığı gösterilmelidir.

Biz EKSEN Eğitim Sen ve EKSEN Sağlık Bir Sen olarak başta ordu ve emniyet mensupları  olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı için can veren, şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Onlara borçluyuz. Onların bir hiç uğruna değil kutlu bir dava uğruna can verdiklerinin bilinciyle hareket edeceğimiz bilinmelidir.

Allah hainlere fırsat, devletimize zeval vermesin.

Katıldığınız için hepinize teşekkür ederim."

 Okunma Sayısı : 2879         23 Şubat 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 307326

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.