SAĞLIKTA ŞİDDET YİNE CAN ALDI

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Sağlıkta şiddet durmak bilmiyor. Bugün camiamızı derinden sarsan olay Samsun’da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aynur Dağdemir'in hayatını kaybetmesiyle neticelenmiştir.

Sebebi her ne olursa olsun cinayetin hiçbir meşru gerekçesi olamaz. Sağlık çalışanları savaşlarda dahi görmediği saldırı ve şiddeti maalesef ülkemizde görmekte ve yaşamlarını yitirmektedirler.

Uğradıkları şiddeti yargıya taşıyan arkadaşlarımız maalesef davalarından vazgeçmek durumunda kalmaktadırlar. Temelde bunun çok çeşitli nedenleri olmakla birlikte, ülkemizde bu konuda adalet mekanizmasının yavaş işlemesi ve insanımızın şiddete giderek artan oranda meyilli oluşu ve masumların çirkef saldırganlarla uğraşmak istememesi başı çekmektedir.

Ne desek boş. Ateş maalesef düştüğü yeri yakıyor. Sağlık çalışanları işyerlerinin kapısından içeri girerken adeta mayın tarlasına giriyormuşçasına tedirgin ve dolayısıyla mutsuz çalışmaktadırlar.

Bu noktada milletimizin her ferdini duyarlı olmaya davet ediyoruz. İnsan yaşamı boyunca her ne işle iştigal olursa olsun sağlıkçılara mutlaka ihtiyaç duyar. Bugün bir uzman doktorun yetişmesi için aşağı yukarı 10 yıl gibi bir zaman dilimine ihtiyaç vardır. Doktorsuzluğun acısını milletçe uzun yıllar yaşamış bir ülke olduğumuzu asla unutmamalıyız.

Bugün yaşanan üzücü hadisede hayatını kaybeden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aynur Dağdemir’e Yüce Allah’tan rahmet acılı ailesine ve mesai arkadaşlarına ayrıca tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.


Eksen Sağlık Bir Sen Genel Merkezi

 Okunma Sayısı : 4347         19 Kasım 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 493425

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.