DEMOKRASİMİZE VE MİLLET İRADESİNE KARŞI GİRİŞİLEN DARBEYİ KINIYORUZ

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Türkiye 15 Temmuz gecesi önemli bir darbe girişimini atlatmıştır. Gözbebeğimiz dediğimiz, Peygamber ocağı dediğimiz ordumuzda yuvalanan FETÖ örgütçüleri, cuntacılar, çeteciler milletin iradesine ve canına kastetmişlerdir. Türk Milleti binlerce yıllık  hoşgörü geleneğini yüzyıllık demokrasi tarihiyle birleştirmiş ve ortaya önemli bir feraset koymuştur. Bu feraset darbe girişiminin başarısız olmasını sağlamıştır.

Ancak ülkemizin varlığına kastedenlerin amaçlarının sona erdiğini söylemek şu an mümkün görülmemektedir. Görünen o ki bazı provokasyonlarla Türkiye’de kaos ortamı çıkarılıp kardeş kanı dökülmek istenilmektedir. Bu nedenle her vatandaşımızın başka Türkiye olmadığını unutmadan; çevresinde bulunan düşünce, mezhep, inanç vb. farklılıklardan olan kişilere saygıyla ve güven duygusuyla yaklaşmasında fayda vardır.

Türk devletsiz olmaz, devletin varlığını yok etmek isteyen hainlerin oyunlarını bozup devletimize sahip çıkmak görevimizdir.

Türk esir olmaz, kardeş kavgasıyla Türk Milletini bölerek esir etmek isteyenlerin oyunu bozmak hür yaşayabilmek için elzemdir…

Biz aynı kilimin desenleriyiz…

Ay yıldızlı bayrağımız altında bütün vatandaşların bir arada şerefle;  Kürt, Türkmen, Alevi, Sünni ayrımı olmadan zengin, fakir, yoksul ayrıcalığı görülmeden imtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir millet olarak yaşayabilmek için provokasyonlardan uzak durmalıyız.

Bugün bizden farklı yerel aidiyetleri olan vatandaşlarımıza karşı daha duyarlı ve birlikte yaşamaya inanmış bireyler gözüyle bakmalıyız. Bugün farklı düşüncelerden, fikirlerden olan bir kişinin burnunun kanamasına müsaade etmemeliyiz. Şeytanın ayrıntıda saklı olduğu gerçeğini unutmayalım. Hiç tanımadığımız, daha önce yüzünü hiç görmediğimiz insanların vicdana sığmayan “şurayı yakalım, bunu yıkalım, onu vuralım” gibi sözleri karşısında galeyana gelmemek ve bilinçli hareket etmek hepimizi görevidir.

Eğer bugün birlik ve beraberlik içinde yaşama iradesi gösteremezsek yarın çocuklarımızın Avrupa sınırlarında tekmelenmesine, Amerikan postalı altında ezilmesine göz yummuş olacağız.

Bin yıldır buradaydık, beraber yaşadık… Zaman zaman yaşanan kardeş çatışmalarından ders aldık. Biz bu toprakların özgür vatandaşlarından hiçbirine karşı kin ve nefret beslemiyoruz. Aksine bütün farklılıkların bizi biz kıldığına inanıyoruz.

EKSEN Eğitim Sen, EKSEN Sağlık Bir Sen ve EKSEN Büro Bir Sen olarak meşru seçilmiş yönetimlere karşı gayri meşru girişimlerin karşısındayız. Devlet içinde paralel yapılanmalara, çeteleşmelere, darbelere,  kardeş kanı dökülmesine müsaade etmeyeceğimizi, bunların hepsine karşı milli ve sivil duruşumuzu koruyacağımızı beyan ederiz.

Tarih boyunca adaletin ve birlikte yaşamanın en güzel örneklerini vermiş olan Aziz Türk Milletine saygılarımızla.

 Okunma Sayısı : 3383         18 Temmuz 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 910337

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.