Adli Yıl Başlarken

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

20 Temmuz tarihi itibariyle başlayan adli tatil son buluyor ve yeni bir adli yıla giriş yapıyoruz.  15 Temmuz gecesi yaşanan kalkışmaya halkımızın reaksiyonu göstermiştir ki; devletimizin kurucu üç sac ayağının yanında asıl sac ayağı milletimizdir. Yasama, Yürütme ve Yargının en büyük teminatı yine bu aziz Türk Milleti’dir. Devletimizin varoluşu için mücadele etmiş şehitlerimizi rahmetle anıp gazilerimize hayır dualar etmekle birlikte, asil milletimizin tüm fertlerini de yazımıza başlarken saygıyla selamlıyoruz. 

Niyazi Yıldırım GENÇOSMANOĞLU diyor ki: 

Ekmek, su, aş bulmak gecikebilir, 
Temele taş bulmak gecikebilir, 
Devlete baş bulmak gecikebilir, 
Adalet gecikmez! Tez verilmeli... 

Bu nedenle adalet mülkün temelidir. Adaletin olmadığı veya kirlendiği devletler ayakta duramaz. Geçtiğimiz dönemde adalet mekanizması içine sızdığı anlaşılan yapıların temizlenmesi bu anlamda büyük ve acil gerekliliktir. Çünkü bağımsız yargı ve yargıçlar kararlarını TÜRK MİLLETİ ADINA verir. Bunu yaparken hiçbir kişi veya kurum onlara etki edemez. Yasalar ve kendi vicdani kanaatleri ile hüküm tesis etmelidirler. 
 

Sendikal faaliyetlerin temeli de adalete, vekalete ve savunmaya dayalıdır. Her bir sendika,  o hizmet kolunda çalışma adaletinin tesisi ve üyelerini layıkıyla temsil etme zorunluluğundadır. Ayrıca lüzumu halinde üyelerinin layıkıyla savunmalarını icra etmekle yükümlüdür. Bu misyonda hareket eden bir sendika yargı erki içerisindeki en önemli faktör olan savunma makamına vücut vermekte ve adaletin tesisine en büyük katkıyı sağlamaktadır. Avukat sıfatını haiz kişilerin verdiği mücadele de üyelerine vekaleten işlem tesis eden sendikaların verdiği mücadele de aynı amaca hizmet eder: etkin savunma ve makul adalet.
 

Kurulduğu tarihten itibaren çalışma hayatında verdiği hizmetin hakkını veren sendikamız ve hukuk danışmanlığımızla etkin savunmayı layıkıyla yerine getirmekte ve makul adaletin tesisine var olan tüm gücümüzle hizmet etmekteyiz.  Yeni adlı yılda da çalışmalarımız aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir.
 

Söz almanın, sorumluluk almanın, hizmet etmenin elzem olduğu şu dönemde; milletimizin vicdanı olup reaksiyon gösteriyor, üyelerimize layık hukuki mücadeleler sürdürmeye devam ediyoruz.  İllegal hiçbir teşebbüse rıza göstermeyecek, illegaliteye karşı tüm kararlılığımızla hukuku savunacağız. Anayasamızda yerini bulan hukuk devleti ilkesinden vazgeçmeyeceğiz.
  

      Hukuk ekseninde gelişme gösteren  tüm faaliyetlere her türlü katkıyı vermeye hazır olduğumuzu bildirir; adli yılımızın, milletimizin birlik ve beraberliği başta olmak üzere, sendikamıza ve üyelerimize  hayırlar getirmesini dileriz. 

Selam ile,
 


Av. Ersal Erdil

 Okunma Sayısı : 3824         01 Eylül 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 816024

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.