Sağlık Çalışanlarının Talepleri Ciddiye Alınmalıdır

Değerli Basın Mensupları ve Sağlık Çalışanları

Dün Antalya Belek’te , bir sendikanın düzenlemiş olduğu programa katılan Sayın Sağlık Bakanımız Müezzinoğlu yaptığı konuşmada sağlık çalışanlarının hizmetlerine ilişkin olarak "Bu meslek, gece- gündüz, 24 saat asla parayla maddi olarak karşılanabilecek bir meslek değil. Bu milletin dualarıdır bunun karşılığı" ifadelerini kullanmıştır.
Sağlık Çalışanları, bitmek tükenmek bilmeyen talepleri olan bir meslek grubu değildir. Asla ve asla imkansız taleplerde bulunmamışlardır. Bu sendikanın Genel Başkanınında ifade ettiği sorunlar sağlık camiasının aslında hakkı olduğu halde bir türlü verilmeyen haklarıdır.
Hz. Ali (Ra) "Haksızlık karşısında eyilmeyiniz, zira hakkınızla birlikte şerefinizide kaybedersiniz " diye buyurmuşlardır. Biad kültüründen beslenen ve politize olmuş sendikaların üye potansiyelleri ne kadar büyük olursa olsun kazanım noktasında bir anlam ifade etmediği hepinizin malumudur.
Eksen Sağlık Bir Sen’i  03 hizmet kolunda farklı kılan taleplerimizin yerine getirilmemesi halinde işaret edilen meydanlara inmekte bir an bile tereddüt etmeyecek oluşumuzdur.
Sağlık çalışanlarının sorunlarının tartışılması gereken bir atmosferde, adeta  siyasi bir partinin seçim çalışmalarının startının verildiği bir miting algısına dönen bu toplantı da, bundan öncekiler gibi sağlık çalışanlarının yüreklerine su serpmekten uzak ve samimiyetsiz bir havada geçmiştir.
Ancak artık Sağlık ve Sosyal hizmet çalışanlarının bu menevra ve oyalama politikalarına yönelik söylemlere karnı toktur. 
Öyle ki, ortada kazanılmış hiçbir hak yokken, kendileri gibi politize olmuş bir  diğer sendika tarafından başlatılan imza kampanyasını eleştiren ve emek hırsızlığı olarak nitelendiren Genel Başkan bu sözleriyle gerçek zihniyetini ayan beyan haykırmıştır.
Amaç, gerçekte Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hak ve menfaatlerini savunmak olsaydı sahada somut gözle görülür elle tutulur bir kazanıma seviniyor olurduk.
Ancak, daha hala eksik matematik bilginizle katıldığınız toplu görüşmelerde yaptığınız hesap hatalarının bedelini çalışanlar olarak ödemeye devam ediyoruz.
Evet hizmet ettiğimiz değerli milletimizin hayır dualarını alıyoruz. Ama bu ülkenin evlatları ve vatandaşları olarak, büyüyen Türkiye’mizin nimetlerinden de üzerimize düşeni ve hakkımız olanı istiyoruz.  
 
Arif YAŞAR
Eksen Sağlık Bir Sen 
Genel Başkanı

 Okunma Sayısı : 2722         01 Mart 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 914257

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.