ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Bir annenin değeri en iyi anlamış olan insan, annesiz kalmış bir çocuktur. Hiçbir insan annesizliği olumlu duygularla anlatamaz. Bu sebeple annelerimiz hayattayken onların kıymetini bilmek, onlara tüm kalbimiz ile bağlanmak gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki anne her zaman sırtımızı yaslayacağımız yıkılmaz bir duvar, her zaman kucağında dinleneceğimiz eşsiz bir sığınaktır..

Hayatımıza giren-çıkan yüzlerce insan vardır. Fakat hangisi bizi annemiz gibi koruyup kollayıp aynı zamanda da sevgisini ve şefkatini gösterebilir? Ya da o insanın kendince tanımladığı sevgi kavramı anne sevgisinin ne kadar yakınından geçebilir.
 
Her annenin, kendi yavrusunu canından çok sevdiğini söylemeye gerek yoktur sanırım. Karnında dokuz ay taşıdığı, süt verip altını temizlediği, her türlü bakımını yapıp, başucunda uykusuz geceler geçirdiği yavrusunu her anne hiç bir karşılık beklemeden sever. Tüm bunlara ilaveten çocuğu olmamış, hamilelik sürecini hiç yaşamamış yada çocuğu olabildiği halde bir hayat kurtarma amacıyla kimsesiz bir çocuğu  evlat edinmiş ve ona sevgisini vermiş şevkatini göstermiş tüm zorluklara katlanmış yada çocuğu hasta olduğu için kelimelere döküp anneler günü çocuğu tarafından kutlanamamış  tüm annelerimizin anneler gününü kutluyoruz.

EKSEN SAĞLIK BİR SEN GENEL MERKEZ

 Okunma Sayısı : 3237         10 Mayıs 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 614623

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.