ALMANYA PARLAMENTOSUNU KINIYORUZ

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Osmanlı Devleti’nin Birinci Dünya Savaşı’nda meşru haklarını kullanarak uyguladığı “tehcir”i soykırım olarak nitelendiren yasa tasarısını onaylayan Almanya Federal Meclisi’ni kınıyoruz.

Müttefik olduğumuz Birinci Dünya Savaşı şartlarında Ermeni Komitacıların nasıl bir ihanet içinde olduklarını ve tehciri neden uyguladığımızı en iyi bilen devlet Almanya’dır. Bu durumda Almanya’nın bu yasa tasarısını onaylamasının bilimsel bir niteliği olmadığı gibi tamamen politik bir karar olduğu gün gibi açıktır.

Almanya soykırım konusunda kendi sabıkası onaylanmış bir devlettir. Gereksiz ve basit hesaplarla alınan bu karar Almanya’nın kanlı geçmişini temizlemeyeceği gibi Türk-Alman ilişkilerine darbe vurup önemli bir yara açmıştır. 

Bu kararı alanlara ve karara çok sevinen Ermenistan’a; Türkiye’nin, Türk Milletinin tehcir başta olmak üzere tarihinden gurur duyduğunu, ihanet edenlere dahi merhametle yaklaştığını hatırlatırız.

Tarih parlamentolarda, meclislerde yazılmaz. O meclislerde alınan kararların tarih karşısında yok hükmünde olduğu açıktır.

Bu noktada mevcut iktidardan talebimiz lise tarih müfredatına sözde batı medeniyetinin kanlı tarihini (Haçlı Seferleri, Yüzyıl Savaşları, Afrika işgalleri, I. Dünya Savaşı, II. Dünya Savaşı, Almanya’nın Yahudi Soykırımı, Irak’ın İşgali, Suriye İç Savaşı’nda Batının Rolü vb.) özel bir konu başlığı altında eklemesidir.

Böylelikle meşru bir uygulamamızı bize karşı koz olarak kullanmak isteyen Batı alçaklığı kendi kanlı tarihini izah etmekle uğraşsın.

EKSEN SAĞLIK BİR SEN GENEL MERKEZİ

 Okunma Sayısı : 3333         02 Haziran 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 577866

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.