21 - 28 NİSAN EBELER HAFTASI KUTLU OLSUN

 Sağlığın temeli, gebelik ve doğumla atılır ve sağlıklı aileler geleceğin anahtarıdır. İnsanlık tarihi kadar eski olan ebelik mesleği; aile sağlığını korumak ve yükseltmek için çalışarak toplum için vazgeçilmez meslekler arasında yerini almıştır.

Ebeler; ana-çocuk sağlığı hizmetleri veren, normal doğumları yaptıran, 0-6 yaş çocuklarda beslenme eğitimleri veren, aşıları yapan, aile planlaması, kişisel temizlik kuralları, ilk yardım, bulaşıcı hastalıklar, sosyal hastalıklardan korunma, aileye, topluma, sağlık eğitimi veren, doğum-ölüm istatistik verilerini toplayan, değerlendiren, kamu kuruluşlarıyla işbirliğini sağlayan insani ve ahlaki davranışları ile örnek olarak,  ağır koşullar altında fedakârca çalışarak kaliteli sağlık hizmeti vermeyi amaçlamışlardır.

Tüm sağlık çalışanları gibi ebelerinde mali, sosyal ve özlük hakları ile çalışma şartlarını iyileştirmek ve günümüz koşulları çerçevesinde uygun düzenlemelerin yapılmasının gerekliliğini belirterek, tüm ebelerimizin 21-28 Nisan Ebeler Haftasını kutlar, bu kutsal ve onurlu mesleklerinde başarılar dilerim.

EKSEN Sağlık Bir Sen

Genel Başkan

Arif YAŞAR

 Okunma Sayısı : 3383         22 Nisan 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 575525

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.