GENEL BAŞKANIMIZ ARİF YAŞAR, CHP GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Eksen Sağlık Bir Sen Genel Başkanı Arif Yaşar Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yakup Akkaya’yı Parti Genel Merkezinde ziyaret ederek Sağlıkta Taşeron sorunu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Eksen Sağlık Bir Sen olarak çalışma hayatının hangi kesiminde olursa olsun taşerona karşı olduğumuzu sağlıkta ise durumun biraz daha karmaşık olduğunu Sayın Akkaya’ya ilettik.

Şöyle ki ;

Sağlık Bakanlığı Temizlik Güvenlik ve Yemek hizmet alımları yanısıra 2003 tarihli 4924 Sayılı “ELEMAN TEMİNİNDE GÜÇLÜK ÇEKİLEN YERLERDE SÖZLEŞMELİ  SAĞLIK PERSONELİ ÇALIŞTIRILMASI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE  KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN” ile ve bu kanunun 11. Maddesi ile 657 Sayılı “DEVLET MEMURLARI KANUNU” nun 36. Maddesine işlenen III - SAĞLIK HİZMETLERİ VE YARDIMCI SAĞLIK HİZMETLERİ SINIFI: ……………………………. (Ek paragraf: 10/7/2003-4924/11 md.) “Bu sınıfa dahil personel tarafından yerine getirilmesi gereken hizmetler, lüzumu halinde bedeli döner sermaye gelirlerinden ödenmek kaydıyla, Bakanlıkça tespit edilecek esas ve usullere göre hizmet satın alınması yoluyla gördürülebilir.” İbaresinin Sağlık çalışanlarını kaygılandırdığını ve taşerona kadro konusunun gündemde olduğu şu günlerde Kamu özel ortaklığı ile yapılmakta olan kampüs hastane projelerinde “görüntüleme ve labaratuvar “ hizmetleri sunacak olan birimlerin de 25 yıllığına yüklenici firmaya verilmiş olmasının çelişkili ve kaygı verici olduğunu iletti.

Sayın Akkaya’da Parti olarak kendilerinin de çalışma hayatında Taşeronlaşmaya karşı tavır sergilediklerini ve kendilerine illettiğimiz konu ile alakalı çalışmalarda bizimle istişare ve işbirliği yapabileceklerini ifade ettiler.

 Okunma Sayısı : 3394         16 Kasım 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 88184

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.