100. YILINDA 100 SORUDA 100 YILIN YALANI -ermeni soykırım iddiaları-

 Ermeni soykırımı iddiaları gündeme geldiğinde bazı devletlerin, bir kısım aydının ya da meseleye hâkim olmayan vatandaşların “kabul edelim gitsin” yaklaşımında olduklarını biliyoruz. Ancak tarih sadece kabul edip gidilecek bir bilim değildir. Hakikatin acımasız hakimi olan tarih, Ermeni soykırımı iddialarına karşı Türk Milletinin ve Osmanlı Devleti’nin, tehciri düşünen ve uygulayanların katil olmadıklarını söylerken; bir avuç diaspora Ermenisi ile mevcudiyetini devlet ve millet düşmanlığına borçlu bazı sözde Türk aydınlarının temelsiz iddialarını kabul etmek mümkün değildir.

EKSEN Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikasının tarih alanında akademik çalışmaları bulunan dört üyesi Ermeni Soykırım İddilarını 100 soruda incelemişler ve kamuoyunun dikkatine sunmuşlardır.

"100.Yılında 100 Soruda 100 Yılın Yalanı" adıyla yayınlanan kitap çalışmamız aşağıdaki linkte bulunmaktadır. Kitabın hakları dünyaya hoşgörü ve adalet öğreten ancak hiçbir zaman hak ettiği adaleti bulamayan yüce milletimize ait olup, dileyen bütün özel ve tüzel kişiler tarafından içeriği değiştirilmemek kaydıyla çoğaltılabilir, dağıtılabilir.

 

EKSEN Sağlık Bir Sen 

Genel Merkezi

 

100.YILINDA 100 SORUDA 100 YILIN YALANI kitabımız için tıklayınız.

 Okunma Sayısı : 3015         18 Nisan 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 51500

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.