SAĞLIKTA MAĞDURİYETİN ADI DÖNER SERMAYE TEŞKİLATI

 Plansız ve sonu hesaplanamamış politikalar neticesinde bugün Sağlıkta çalışan devlet memurları mağdur edilmiştir.

Aynı işi yapan aynı ünvanı taşıyan çalışanlar 4/B’den 4/A ya geçerken belki de dünyada eşine rastlanmayacak bir biçimde yeni bir teşkilata dahil edilmiş ve bu durumun geçici olduğu belirtildiği halde hala düzeltme yapılmamıştır.

Döner Sermaye Teşkilatının mantığı nedir?

Bir hastanede çalışan iki aynı kadro ve ünvan sahibi ve her ikisi de 4/A’lı ancak birisi Taşra teşkilatında diğeri Döner Sermaye Teşkilatında. Bu uygulamanın iş barışını bozduğunu ve sıkıntılara sebep olduğunu her ortamda vurgulamamıza rağmen uygulama aynıyla devam etmektedir.

İşte tamda bugün Yurdun dört bir yanında iş barışını sekteye uğratan bir gelişme yaşanmış ve Döner Sermaye Teşkilatına dahil çalışanlar maaşlarını alamamıştır.

Bu olay bir kez daha göstermiştir ki Döner Sermaye Teşkilatı sistemi uygulamasından vazgeçilip, halihazırda bu Teşkilattan maaş alan 4/A’lı personel Taşra Teşkilatına dahil edilmelidir.

Böylece kurumların üzerindeki maaş yükü hafifleyecek ve çalıştığı kurumdan maaş almak durumunda kalan kadrolar sıkıntı yaşamayacaklardır.

4/B’li arkadaşlarımızın da aynı şekilde bir mağduriyet yaşamamaları bakımından gerekli tüm tedbirler alınmalı ve döner sermaye ek ödemelerinin sabit kesimi de maaşla birlikte yani her ayın 15. Günü hesaplarında olmalıdır.

Arif Yaşar

Eksen Sağlık Bir Sen

Genel Başkan

 

 Okunma Sayısı : 2873         15 Ocak 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 344895

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.