22 Aralık Dünya Paramedikler Günü Kutlu Olsun

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Acil Sağlık Hizmetlerinin sunumunda , Acil tıp teknisyeni ve teknikeri olarak bilinen paramedikler, sağlık sistemimizin bu günlere gelmesinde çok önemli katkılarda bulunmuşlardır.

22 Aralık Dünya'da Paramedikler Günü’nü olarak kutlanmaktadır, büyük fedakarlıklar ve özveriyle çalışan paramediklerimizin sorunlarının çözüme kavuştuğu ve çalışma şartlarının iyileştirildiğini görmek istiyoruz. 

Hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde, hasta ve yaralılara temel ve ileri yaşam desteği verebilen ve her türlü sistem travmasını tanıyıp uygun acil yaklaşımı yapabilen Paramedikler, ilk müdahaleleri yapılmış hasta ya da yaralıların ambulansla güvenli bir şekilde hastanelere ulaşmasını sağlamaktadırlar.

Eksen Sağlık Bir Sen olarak; sağlıkta hizmet kalitesini artırmayı amaç edinerek mesleklerini yapmak isteyen paramedik bölümü mezunlarının istihdamının yapılması ve özlük haklarında iyileştirilme yapılması gerektiğini bir kez daha dile getiriyor ve tüm Paramediklerin 22 Aralık Dünya Paramedikler gününü kutluyoruz. 


Eksen Sağlık Bir Sen Genel Merkezi

 Okunma Sayısı : 3147         22 Aralık 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 30362

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.