Aile Hekimlerinin Haklı Eylemini Destekliyoruz

Aile Hekimlerini, sağlık sistemininin vazgeçilmez unsurları olarak gördüğünü iddia eden iktidar öncelikle onları dışlamış ve yanlız bırakmışken, şimdi ne değişti ki onları acil servislerde nöbete zorlamaktadır.

Dahası Aile Hekimlerinin, yurt dışından getirilecek hekim tehdidine maruz bırakılmaları ise abesle iştigaldir.

Sağlık Bakanlığı çürük temeller üzerine inşaa etmeye çalıştığı sağlıkta dönüşüm projesinin açıklarını, sözleşmeli yaparak ötekileştirdiği, düşük ücretle kendi başına bıraktığı aile hekimlerine ödetmeye çalışmaktadır.

Bakanlık şunu çok iyi bilmelidir ki, hesapsız, plansız programsız yürütülmeye çalışılan, kendinin dahi denetleyemediği çok başlı sağlıkta dönüşüm çilesinin bedelini, sağlık çalışanlarına ödetemeyecektir. Hiç kimse Sağlık çalışanlarının  memleketimize ve insanımıza hizmet duygularını sınamaya kalkmasın. Kimse Sağlık Çalışanları olmadan bu hizmetin sürdürülebileceğini aklının ucuna dahi getirmesin. Sağlık çalışanlarından çok daha düşük ücretle çok daha fazla emek isteyenler, yaptıkları bu yanlıştan biran önce dönmelidirler.

Eksen-Sağlık-Bir-Sen olarak, bugün yurdun dört bir yanında, bu vatana aşk ve sadakatle çok zor koşullarda hizmet etmeye çalışan Aile Hekimlerinin, haklı eylemlerini desteklediğimizi belirtmek istiyoruz.

Arif YAŞAR

Eksen-Sağlık-Bir-Sen 

Genel Başkanı

 

 Okunma Sayısı : 3218         05 Aralık 2013

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 148826

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.