OMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Recep SANCAK bey'i Makamında Ziyaret Ettik

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

OMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Merkez Müdürü Prof. Dr. Recep SANCAK bey'i makamında ziyaret ederek, kurumlarında çalışan üyelerimizin şikayet ve taleplerini kendilerine ilettik. 

Öncelikli olarak yemek sorununa değindiğimiz toplantıda, Recep bey; “2016 yılbaşından itibaren, kalite ve hijyen bakımından bizlere en iyi hizmet verecek bir firmayla anlaşarak, çalışanlarımızın mağduriyetini ortadan kaldıracağız” dedi.


Kurum çalışanlarına, polikliniklerde öncelik tanınması gerekliliğini kendisine aktardığımızda, bu konuda ki haklı talebimizi, sekreterlere ileterek çözecekleri sözünü aldık.

Özellik arz eden birimlerde çalıştığı halde, statü dışında tutulan Anjio ünitesi ve Hemodiyaliz ünitesi çalışanlarında bu kapsam içine alınmaları gerekliliğini kendilerine aktardık. Bu konunun çözümüyle alakalı temaslarımıza devam edeceğiz.

Ameliyathane çalışanı arkadaşlarımızın mesai saati dışında devam eden özel ameliyatlardan maddi olarak faydalandırılması gerekliliğini kendilerine ilettik. Bu konuyu Ameliyathane koordinasyon kurulunda görüşüp, çözüme kavuşturma noktasında elinden geleni yapacağını bizlere aktardı.

Yoğun bakımlarda sorumlu hemşire olarak çalışan arkadaşlarımızın, diğer servislerde aynı statüde çalışan arkadaşlarıyla aynı performans ödemesi almalarını hakkaniyet açısından doğru bulmadığımızı kendilerine ilettik. Bu konuda gerekli çalışmayı yapıp, bu sorunu çözeceklerini söyledi.

İcap nöbeti tutan sağlık çalışanlarının, yasal olarak icap nöbet ücreti aldığı günümüzde, kurumlarında icap nöbeti tutup, bu haktan yararlanmayan çalışanlarına haksız bir uygulama yapıldığını kendilerine ilettik. Kurum olarak, icap nöbeti tutan birimler ve nöbet tutulan süreler araştırılarak bir çalışma yapılabileceğini bizlere aktardı. Bu konuyla alakalı kanuni gerekliliklerin yerine getirilmesi noktasında konunun takipçisi olacağız.

Eksen Sağlık Bir-Sen ailesi olarak, haksız uygulamalar karşısında sağlık çalışanlarının yanında yer almaya devam edeceğimizi hatırlatır, gelecek günlerinizin, bu günlerden daha güzel olması temennisiyle, mutlu ve huzurlu günler dileriz.


                 Yusuf ÇAKIR
Eksen Sağlık Bir-Sen Gen.Bşk.Yrd.

 Okunma Sayısı : 4596         11 Eylül 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 86199

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.