İSTANBUL'UN FETHİ'NİN 563. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Yaşanan bir çok olay tarihin akışını değiştirmektedir. Nitekim bu olaylardan  biri de İstanbul’un büyük Türk devlet adamı ve komutanı Sultan II. Mehmet tarafından fethedilmesi olmuştur.

Kendisine “Fatih” unvanının verilmesini sağlayan bu fetihle II. Mehmet, Türk-İslam Dünyası’nın da artık köklü bir medeniyet olduğunu ispat etmiştir.

İstanbul’un Fethi ile yıkılan sadece Konstantiniye’nin surları değil “küffarın İslam dünyası karşısındaki kibri” de olmuştur. Bu fetih Türk birlik ve beraberliğinin, eğitim ve tekniğinin neler yapabileceğinin mümtaz bir örneği olarak zihinlerimizde ve gönlümüzde yer edinmiştir.

Tarih yalnızca bir millet için kötü olan olgularla tekerrür etmez, elbette iyi tetkik edilirse böyle muhteşem olayların da milletimiz için tekerkkür etmesi gayet tabii ve mümkündür.

Dileğimiz Türk gençliğinin muhtaç olduğu kudreti sosyal medyada, zihinlerini esir alan batı kültüründe aramak yerine tarihin derinliklerinde gizlenen İstanbul’un Fethi gibi muhteşem olayların nasıl gerçekleştirilebildiğinde aramalarından yanadır.

İstanbul’un 563. Fetih Yıldönümünü kutluyor, Büyük Komutan Fatih Sultan Mehmet başta olmak üzere şanlı Osmanlı Ordusu rahmet  ve minnetle anıyoruz.

EKSEN SAĞLIK BİR SEN GENEL MERKEZ

 Okunma Sayısı : 2673         29 Mayıs 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 316642

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.