23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Nisan 1920 tarihinde yaptığı meclis konuşmasında meclisin açılışına kadar geçen süreci anlatırken “ Yaşamımı ve kişiliğimi adadığım soylu ve ezilmiş ulusumun bu haklı isteği üzerine artık benim için kutsal görev, milli iradeye uymayı her şeyin üzerinde görmektir” demiştir. Nitekim her biri yaşamını Türk Milletine adayan kahraman mebusların katılımıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli iradeyi her şeyin üzerinde gören bir anlayışın sembolü olarak açılmıştır.

Türk Milletinin bağımsızlık savaşının nihayeti ve ebediyen yaşayacağına inandığımız yeni Türk Devleti’nin başlangıcı olan 23 Nisan 1920 tarihi hepimiz için olduğu gibi çocuklarımız için de çok önemlidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı başta çocuklarımız olmak üzere milletimize kutlu olsun.

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye Büyük Mİllet Meclisi’nin açılmasında emeği geçen bütün kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz.

Bu vesile ile milli egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın devam etmesi için dün olduğu gibi bugünde can veren bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. EKSEN SAĞLIK BİR SEN GENEL MERKEZ

 Okunma Sayısı : 2652         23 Nisan 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 342646

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.