CUMHURİYETİMİZİN 92. YILI KUTLU OLSUN

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Bugün Cumhuriyetimizin 92. yıla ulaşmasının milletçe mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Adını tarihe altın harflerle yazdırmış milletimiz, her sıkıntının üstesinden gelmeyi başararak dünyada hak ettiği yerini almıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletimizin azmiyle yürütülen Milli Mücadele’nin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, dünya tarihinin önemli başarılarındandır.

Cumhuriyet, işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken büyük milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden doğmasının başlangıcı olmuştur. Cumhuriyet, büyük bir çağdaşlaşma projesidir. Cumhuriyet; demokrasiyi, dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği, barışı paylaşmaktır.

Cumhuriyeti korumak ve yaşatmak, anlamını ve önemini kavrayarak, ülkemizin 92 yıllık başarılarını artırmak ve sonsuza kadar var olmasını sağlamak bizlerin asli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin 92. kuruluş yıldönümünü kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere gazilerimizi ve istiklal uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

EKSEN Sağlık Bir Sen
Genel Başkan
Arif YAŞAR

 Okunma Sayısı : 3032         29 Ekim 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 139894

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.