EKSEN SAGLIK BIR-SEN 2 YAŞINDA

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Sendika gücünü ve meşruiyetini üyelerinden alır. Sendikanın gücü üyelerinin hak ve menfaatlerini koruyup ve genişletebildiği oranda artar. Sendikanın asli görevi kendini hakkın ve hukukun yanında konumlandırıp, her bir üyesini ayrımsız bir şekilde kucaklamak ve savunmaktır. Sendikaların hukuksuz arzu ve isteklerin talep edildiği kurumlar haline gelmemesine dikkat edilmeli ve özen gösterilmelidir. İş takibi değil hak takibi yapan bir kurum olma kimliği muhafaza edilmelidir.

EKSEN Sağlık-Bir-Sen üyelerin ekonomik ve özlük haklarıyla toplumun kültürel, ekonomik ve sosyal çıkarlarını bir potada eriterek, milli, sivil, katılımcı ve manevi değerlere bağlı olmayı temel ilke kabul eden seviyeli bir sendikal anlayışla yola çıkmıştır.

EKSEN Sağlık-Bir-Sen ’in amacı, insan haklarına saygılı, her bireyin özgür olarak kendini ifade edebileceği, tarihi ve kültürel değerlerimize sahip çıkan, insanlar arasında fikir, düşünce ayrımı yapmadan onları saygıdeğer birer birey olarak kabul eden, ülke kalkınmasında sivilleşmenin önemine inanan, ülke insanına düşünce ufku açmayı amaçlayan, ülke kaynaklarının herkes tarafından adilce kullanılabileceği, inançların baskıya uğramadan ifade edilebileceği, külfetin ve nimetlerin eşit bir şekilde paylaşılacağı, tarihiyle barışık, insanların vatandaşı olmaktan gurur duyacakları güçlü, huzurlu ve büyük bir Türkiye hayalini gerçekleştirmektir.

Bugün sendikamızın kuruluşunun 2. yılını kutlarken, Sendikacılığı makam ve mevki elde etme aracı olarak gören ya da siyaseten muhalefet yapmanın bir aracı haline düşüren sendikacıları ve sendika üyelerini işaret ederek, sendikalarla haklı olarak arasına üye olmayarak mesafe koyan yada üye olmasına rağmen zihnen mesafe koyan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını, bu duruma dur demeye ve "milli, sivil, katılımcı ve manevi değerlere bağlı seviyeli ve ilkeli sendikacılığın öncüsü” söylemiyle yola çıkan EKSEN Sağlık-Bir-Sen ’e üye olmaya davet ediyoruz.

Arif Yaşar
Eksen Sağlık Bir Sen
Genel Başkanı

 Okunma Sayısı : 2967         12 Kasım 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 155686

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.