NEVRUZ BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Nevruz, Türkler için doğuş ve dirilişi temsil eden bir Bahar Bayramıdır. Aynı zamanda, Türklerin Ergenekon'dan çıkışını temsil eder. Türk tarihi boyunca kutlana gelen Nevruz, İslam ile tanışmamızdan sonra da kutlanmaya devam etmiştir. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşımız'da haykırdığı; “Yırtarım dağları enginlere sığmam taşarım” mısrası, Ergenekon'u ve dolayısı ile bu kutlu bayramı ifade etmektedir.

Ne yazık ki Nevruz, günümüzde milletimiz tarafından hakkıyla kutlanan bir bayram değildir.  Daha üzücü olan ise bu kutlu bayram, bugün illegal örgütler tarafından sahiplenilmiştir. İçinde bulunduğumuz şu sıkıntılı dönemde ayrılıkçı eylemlerin bugünlerde yoğunlaşmış olması tesadüf değildir. Kirli ellerin eylemleri ile ortaya çıkan çirkin manzara,  Nevruz'un, toplumsal huzurumuzu bozan bir gün olarak milli hafızamıza kazınmasına sebep olmaktadır.

Eksen Sağlık Bir Sen olarak, devletimizi idare eden makamlardan talebimiz, bu kutlu bayramın Milletimize mal edilmesi için gereken hassasiyetleri göstermeleridir. 21 Mart tarihi resmi tatil ilan edilerek Nevruz, Devlet ve Milletin birlikte kutladığı bir bayram haline getirilmelidir. Bunun için şehir merkezlerinde konser ve benzeri etkinlikleri düzenlenmeli, gençliğimizin sosyal etkinlikler yolu ile Nevruz coşkusunu hissetmesi sağlanmalıdır.

Unutulmamalıdır ki, milletimizin ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberliği ancak milletimize ait olan kıymetlere sahip çıkarak sağlayabiliriz. Eksen Sağlık Bir Sen olarak Türk Milletinin Bahar Bayramını kutlarız.

EKSEN SAĞLIK BİR SEN GENEL MERKEZ

 Okunma Sayısı : 3239         21 Mart 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 263603

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.