Şiddetin Her Türlüsünü Kınıyoruz !

 Kamu tarafından sunulan hizmetlere yönelik saldırı ve kamu görevlilerini hedef alan şiddet olayları sanki gündelik hayatın parçasıymış gibi bir hal almıştır.

Sosyal Hukuk Devleti olmanın birincil şartı, kamu eliyle sunulan hizmetlerin devamlılığını garanti altına alacak tedbirleri almış olmaktır.

Bu gerçeği hangi kaygılarla görmezden geldiğinizi tartışmaya bile gerek duymuyorum.

Bu günlerde ülke olarak sabrımızın her anlamda sınandığı ve sağduyulu olmaya en çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemden geçmekteyiz.

Ülkemizin çeşitli yerlerinde her ne sebeple olur ise olsun gerek güvenlik güçlerimize, gerekse sağlık personellerine ayrıca kamu binalarına yönelik her türlü saldırıyı kınıyoruz.

Hastanelere ve okullara ayrıca bu tür kamusal alanlarda hizmet sunan görevlilere araç ve gerece yönelik saldırıların en ağır şekilde cezalandırılması için tüm tedbirlerin alındığını görmek istiyoruz.

Bu bağlamda kolluk kuvvetleri saldırıya uğrayan personele şikayetçi misiniz ? diye sormamalı ve kamu adına bu saldırganlara karşı hukuki mekanizma otomatik olarak devreye girmelidir.

Hükümet ve mecliste grubu bulunan siyasi partiler, bu konuda daha duyarlı davranmalı ve yasal düzenlemeleri derhal meclisten geçirerek somut sonuçlar ortaya koymalıdırlar.

 

Arif YAŞAR

EKSEN-Sağlık-Bir-Sen

Genel Başkanı

 Okunma Sayısı : 2880         10 Ekim 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 349161

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.