Türkiye Bölünmeyecek, Büyüyecektir!

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Ülkemiz son günlerde zorlu bir sürece girmiş bulunmaktadır. Ülkemizin güneyinde Suriye’de yaşanan iç savaş ne yazık ki topraklarımıza da sıçratılmaya çalışılmaktadır. Asker ve polisimiz  son 45 gün içerisinde ülkemizin bir çok ilinde terör saldırılarına uğramış, Suruç’ta patlatılan bomba ile sivil vatandaşlarımız hayatını kaybetmiştir. Başta şehit asker ve polislerimiz olmak üzere terör saldırılarında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ailelerine ve milletimize sabırlar niyaz ediyoruz. Bütün etnik ve mezhebi unsurlarıyla birlikte bölünmez bir bütün olan Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti kalleş pusularla gerçekleştirilen  terör eylemleri ile yıkılıp parçalanmayacağı gibi tarihte olduğu gibi “yedi düvel” bir araya gelip saldırsa da yılmayacak ve yıkılmayacaktır.

Yüce Türk Milleti’ne çağrımız; fiili saldırılarla birlikte sosyal medyada terör örgütünün ekmeğine yağ sürmeye çalışan sanal terör çağrılarını dikkate almayıp; mevcut durumda devletimizi, asker ve polisimizi yıpratıcı yorum ve paylaşımlardan kaçınmalarıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin meşru savunma hakkını kullandığı şu günlerde   durumu yalnızca politik mülahazalara sıkıştırmak ve politik nefret söylemlerini partilerden öteye taşıyıp devlet mekanizmalarını küçük düşürücü söylemlerden kaçınılmalıdır. Yine asırlardır aynı toprakları paylaşan aralarında akrabalık tesis edilmiş bir millet olduğumuzu unutmadan ötekileştirici söylemlerden kaçınmak hayırlı ve doğru olandır.

Mevcut hükümete ve 7 Haziran seçimlerinde birinci parti olan AK Parti’ye çağrımız günümüze kadar süren ve açılım/süreç denilen uygulamalarda yapılan haraları bir kez daha gözden geçirip; bu hataları tekrar etmeden, terör örgütünden, bebek katilinden ve terör örgütünün siyasi uzantılarından medet ummadan milli ve dini hassasiyetleri gözeterek temelde İslam’ın temel ilkelerine uygun milletin her ferdini kucaklayan bir sosyal yapının tesisine gayret göstermeleridir.

Mecliste ve Meclis dışında bulunan muhalefet partileri ile destekçilerine çağrımız; mevcut durumun bir iktidar meselesi olmadığını milli bir mesele olduğu bilinciyle hareket etmeleri; hükümeti eleştirirken yıkıcı olmak yerine yapıcı çözümler üreten destekleyici bir rol oynamalarıdır.

Allah milletimizi ve devletimizi korusun.

EKSEN Sağlık Bir Sen Genel Merkezi

 Okunma Sayısı : 2994         23 Ağustos 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 51164

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.